Maryjo, uczyń wszystko, abym się stał cały Jezusa!  (S 233) 

Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

NIEDZIELA I UROCZYSTOŚCI OBOWIĄZKOWE
7.00 - 
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00


W NIEDZIELĘ LIPCA I SIERPNIA - nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30


ZWYKŁE DNI TYGODNIA: 
7.00
18.00

17.00 - W miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik, w zwykłe dni tygodnia, dochodzi jeszcze jedna Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. NABOŻEŃSTWA  STAŁE


Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa

Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed pierwszą Mszą wieczorną 

Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 220165
Aktualności

  Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej 2017

  Data dodania: 2017-03-12

  PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

  W PARAFII ŚW. JANA CHRZCICIELA W BĘDZINIE

  W SETNĄ ROCZNICĘ OBJAWIEŃ

  1917 – 2017

   

   

   

  Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej diecezji i parafii jest formą modlitwy – przede wszystkim we wspólnocie rodzinnej, sąsiedzkiej - w setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie, która przypada na dzień 13 maja 2017 roku.

   

  Podczas wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała okolicznościowy list Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka o tym wydarzeniu.

   

  W dniu Uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - 25 Marca 2017 – w Katedrze Sosnowieckiej, podczas uroczystej Mszy Świętej, Ksiądz Biskup poświęci dla każdej parafii Figurę Matki Bożej Fatimskiej – i tym samym rozpocznie się Jej peregrynacja we wszystkich rodzinach naszej diecezji.


  Figura najpierw będzie gościła w kaplicy zakonnej Oblatów Św. Józefa, po czym w niedzielę 26 marca na rozpoczęcie Mszy świętej o godz. 9.00 - zostanie procesyjnie przeniesiona do Kościoła Parafialnego.

   

  Figurka Matki Bożej będzie pielgrzymować do wszystkich rodzin naszej parafii, które będą chciały Ją przyjąć pod swój dach na 24 godziny, aby przy wspólnej modlitwie prosić o potrzebne łaski - zwłaszcza dla swej rodziny.

   

  Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy naszej parafii otworzą drzwi swoich domów dla Matki Bożej - dlatego, aby stworzyć plan tej peregrynacji przygotowaliśmy kratki dla każdej ulicy. Na kartkach znajduje się tabela z numeracją od pierwszego – do ostatniego numeru na danej ulicy (numerację napisaliśmy według kartoteki parafialnej). Prosimy, aby pod numerem – który jest jednocześnie adresem – wpisać swoje nazwisko, co oznaczać będzie, że rodzina przyjmuje Figurkę do swego domu. Tam, gdzie w jednym domu mieszka więcej rodzin, i każda chciałaby indywidualnie przyjąć Matkę Bożą w swoim mieszkaniu – prosimy, aby to zaznaczyć w tabeli. (najczęściej numer domu jest powtórzony tyle razy ile jest kart w kartotece parafialnej). Jeżeli jednak rodziny, mieszkające pod jednym adresem, chcą przyjąć Figurę wspólnie razem – wpisujemy tylko jeden raz nazwisko i tylko w jednej rubryce. Na podstawie tych wpisów ustalimy terminarz peregrynacji – tak, aby każda rodzina znała konkretny dzień (datę), w którym otrzymuje Figurkę.

   

  Figurka przekazywana jest każdorazowo w kościele na Mszy Świętej o godz. 18.00 - pod datą przypisaną rodzinie. Tak więc Figurkę odbieramy z kościoła i z powrotem zawozimy do kościoła. Figura będzie przewożona w specjalnie przygotowanym Futerale.

   

  Do Figurki dołączony będzie specjalny Modlitewnik Fatimski – z którego będzie można skorzystać, a także kartki, na których zapisujemy intencje polecane Matce Bożej. Kartki z intencjami trzeba przekazać duszpasterzom – ponieważ po zakończeniu będzie z nich złożona i oprawiona Księga Intencji Peregrynacji. Kartki z intencjami można ale nie trzeba podpisywać.

   

  Ponieważ Peregrynacja rozpocznie się już za 3 tygodnie – podjęliśmy decyzję, aby rozpoczęła się ona od ul. Długiej. Potem następne ulice Małobądza, według listy, która znajduje się na tablicy ogłoszeń.

   

  Osoby samotne i chore: W sytuacji osób, które mieszkają same i stan zdrowia nie pozwala im przyjść do Kościoła, a chciałyby uczestniczyć w Peregrynacji - liczymy na pomoc sąsiadów. W takiej sytuacji należałoby tym osobom Figurę przywieść a potem odwieźć – w takiej sytuacji należy wpisać tę osobę na listę. Można ją także zaprosić do własnego domu na jakąś cześć wspólnej modlitwy – w takim przypadku nie wpisujemy tej osoby na listę.

   

  Na pamiątkę peregrynacji – która wypada w 100 rocznicę Objawień, w 25 rocznicę powstania naszej Diecezji oraz w 60 rocznicę erygowania naszej Parafii przygotowujemy pamiątkową, małą Figurkę Matki Bożej Fatimskiej (30 cm), którą każda rodzina może zamówić. O koszcie tej Figurki poinformuję w najbliższym czasie. 

   

  W sytuacji wątpliwości prosimy zgłaszać się do duszpasterzy parafii.  PEREGRYNACJA    W   KOLEJNOŚCI    ULIC:

  1.   Długa

  2.   Baczyńskiego

  3.   Małobądzka

  4.   Nadbrzeżna

  5.   Nałkowskiej

  6.   Niemcewicza

  7.   Norwida

  8.   Prusa

  9.    Reymonta

  10.  Rolnicza

  11.  Słowiańska i Ludowa

  12.   Szkolna

  13.    Wspólna

  14.    Wyspiańskiego

  15.     Żeromskiego

  16.     27 –go Styczni

  17.  Piłsudskiego – Domy Prywatne

  18.       Piłsudskiego – Blok 21

  19.      Piłsudskiego 20, 22, 24, 26 i 27

  20.      Piłsudskiego Blok 29/31

  21.       Piłsudskiego Blok 85

  22.      Bema 2, 14 i 16

  23.        Gawlika 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

  24.        Krasickiego

  25.        Kościuszki

  26.        Małachowskiego

  27.         Modrzejowska – Bloki 78

  28.         Modrzejowska

  29.     Podjazie i 11 Listopada 3, 5 i 16

  30.      11 – go Listopada 2, 4 i 6  

   

  Adoracja

  Data dodania: 2017-05-20


  Adoracja

  Najświętszego Sakramentu

   

     W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

      

    Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

   

  Caritas Polska Rodzina Rodzinie

  Data dodania: 2016-12-04
  Rodzina Rodzinie - Akcja Caritas Polska

  RODZINA RODZINIE – Serwis spersonalizowanej pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego www.rodzinarodzinie.caritas.pl

  INSTRUKCJA

  Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Chcielibyśmy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego co mówił Papież Franciszek:„Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

  Komu pomagamy?

  1.     Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii

  2.     Uchodźcom z Syrii w Libanie

  3.     Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym 

  Jak można pomóc?

  Każde środowisko, wspólnota czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl

  Na stronie internetowej, w sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny:

  - pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki na rzecz rodziny wraz z innymi darczyńcami. Przy tej rodzinie widzimy koło wykresu informujące, ile środków potrzeba do objęcia rodziny systematyczną pomocą. Opcja ta dedykowana jest darczyńcom indywidualnym.

  - drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom.

  Po wyborze rodziny należy wypełnić deklarację pomocy finansowej zobowiązującą do przekazywania konkretnych kwot przez okres 6 miesięcy. Do godziny czasu po wypełnieniu ankiety na wskazany w deklaracji mail przyjdzie korespondencja informująca o sposobie finansowania wybranej rodziny.

  Oprócz zobowiązania do wsparcia wybranej rodziny przez okres 6 miesięcy można wykonać Gest Solidarności – czyli dokonać jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości. Wpłata ta zostanie przeznaczona na uzupełnienie brakujących środków dla rodzin lub objęcie pomocą kolejnych poszkodowanych.

  Na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.plznajdują się dwie listy rodzin: oczekujące na wsparcie oraz wspierane. Można przeczytać ich krótki opis, zobaczyć zdjęcia oraz poznać skalę potrzeb.

  W dolnej części strony znajduje się sekcja darczyńców, w której możemy zobaczyć listę osób indywidualnych i instytucjonalnych tworzących wspólnotę darczyńców.

  Na stronie internetowej znajdują się także informacje dotyczące sytuacji humanitarnej w Syrii oraz sytuacji uchodźców syryjskich w Libanie.

  Osobną sekcję stanowi zbiór dokumentów nauczania Kościoła dotyczący kwestii uchodźców i migrantów.

  Aby ułatwić realizację akcji oraz jej promocję, można uzyskać plakaty, ulotki programu, modlitewniki z modlitwą o pokój oraz wzory listów do wspólnoty parafialnej zapraszające do zaangażowania się w pomoc pisząc na adres rodzinarodzinie@caritas.pl

   

   

   

   

   

   

1 2 3 »
tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia