19. Zawsze trzeba wierzyć: ufnie i wytrwale.
Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

NIEDZIELA I UROCZYSTOŚCI OBOWIĄZKOWE
7.00 - 
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00


W NIEDZIELĘ LIPCA I SIERPNIA - nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30


ZWYKŁE DNI TYGODNIA: 
7.00
18.00

17.00 - W miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik, w zwykłe dni tygodnia, dochodzi jeszcze jedna Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. NABOŻEŃSTWA  STAŁE


Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa

Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed pierwszą Mszą wieczorną 

Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 230932
Aktualności

Relikwie św. Józefa Marello

Data dodania: 2012-05-31

      W dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Marello (30.05. br.), na mszy św. wieczornej nastąpiło uroczyste wprowadzenie relikwii św. Józefa Marello do naszego kościoła parafialnego. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez modlitwy triduum, w którym ks. Józef Gucik przedstawiał życiorys i duchowość świętego, który będzie już na zawsze pośród nas. 
     Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił prowincjał zgromadzenia zakonnego Oblatów św. Józefa ks. Stanisław Kozik.

      Zgromadzeni na mszy wierni oprócz oficjalnych gości (np. ks. dziekan Dekanatu będzińskiego ks. Andrzej Stępień), to osoby, które, na co dzień są związani ze św. Józefem Marello, żyją Jego duchowością i starają się od lat realizować Jego charyzmat w swoim życiu. 
      Święty często zachęcał, aby ukochać pracę - posługę, skromną – ukrytą, za którą nikt nie podziękuje - nie zapłaci. Jak również mówił by w życiu być nadzwyczajnymi w sprawach – rzeczach zwyczajnych.
      W parafii od początku, jak posługę przyjęli Oblaci św. Józefa, duchowość mareliańska jest znana i propagowana. Wierni chętnie odpowiadają i angażują się we wszelkie działania, a św. Marello uważają za swojego patrona. 
      Powstaje wiele dzieł i spraw pod Jego patronatem. 
Od 2001r. uczestniczyliśmy w trzech kongresach międzynarodowych dla świeckich współpracowników oblatów, na których dzielimy się doświadczeniami, ale i korzystamy w pracy braci i sióstr z innych państw. Istnieje oratorium parafialne, które stanowi zaplecze socjalne dla wszelkich działań, świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży, sklep z dewocjonaliami i wydawnictwami katolickimi. Wszystko to prowadzi powołana do istnienia fundacja Marelianie. 
      Liczymy, że obecność relikwii św. Józefa Marello będzie dalej nas inspirować do podejmowania nowych działań, wyzwań. Oraz pomoże zachować ducha głębokiej wiary i zawierzenia Bogu swojego życia i będzie każdego dnia chroniła nas i nasze rodziny od zepsucia i ducha egoizmu.

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia