Maryjo, uczyń wszystko, abym się stał cały Jezusa!  (S 233) 

Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

NIEDZIELA I UROCZYSTOŚCI OBOWIĄZKOWE
7.00 - 
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00


W NIEDZIELĘ LIPCA I SIERPNIA - nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30


ZWYKŁE DNI TYGODNIA: 
7.00
18.00

17.00 - W miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik, w zwykłe dni tygodnia, dochodzi jeszcze jedna Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. NABOŻEŃSTWA  STAŁE


Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa

Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed pierwszą Mszą wieczorną 

Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 220159
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2017-05-20
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

21.05.2017

 

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 - tej trzydzieści sześcioro dzieci po raz pierwszy przyjmie do swego serca Ciało i Krew Pana Jezusa. Serdecznie proszę o modlitwę za dzieci i ich rodziny. W związku z I Komunią Świętą serdeczne podziękowania składam Ks. Krzysztofowi oraz Siostrze Angelice za trud przygotowania katechetycznego a także za całoroczne towarzyszenie dzieciom na ich drodze do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Dziękuję Siostrze Michalinie za ogromną pomoc podczas przeprowadzanych prób z dziećmi. Dziękuję rodzicom za ich zaangażowanie w przygotowanie swoich dzieci do tego ważnego sakramentu, za towarzyszenia im na nabożeństwach w ciągu roku liturgicznego. Życzę, aby dzień dzisiejszy, poprzez otrzymaną dzisiaj sakramentalną łaskę, trwał w waszych rodzinach przez najbliższy cały rok. Pani Kościelnej i Rodzicom dziękuję za piękne przygotowanie naszego kościoła: sprzątanie, ułożenie kwiatów i dekoracji eucharystycznej. Od dzisiaj rozpoczynamy Biały Tydzień – Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą codziennie we Mszy Świętej o godz. 17.00 – tej oraz w nabożeństwie majowym o godz. 17.30. We wtorek udają się na tradycyjną pierwszokomunijną pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 10.00 – tej. Msza Święta przed Cudownym Obrazem o godz. 13.00 – tej.  

 

Dzisiaj o godz. 16.00 – Spotkanie Biblijne Młodzieży a o godz. 19.00 – Katecheza przygotowująca do Bierzmowania dla osób dorosłych

 

W najbliższym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie Św. Rity z Cascia Zakonnicy

ŚRODA – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

PIĄTEK – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza Kapłana.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 16.00 

 

W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie w trakcie nabożeństwa majowego.

 

W piątek przypada również Dzień Matki – Pamiętamy w tym dniu o modlitwie za wszystkie Mamy, które nie tylko dały nam życie ale również w całym procesie naszego wzrastania i wychowania ofiarowały nam całe swoje życie. W sposób szczególny pamiętajmy o naszych zmarłych Mamach. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Będzina wraz z Duchowieństwem naszego Dekanatu serdecznie zapraszają na 13. Koncert „Dziękuję Ci Mamo”. Koncert odbędzie się w dniu 24 maja o godz. 17.00 – tej w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Będzinie. Wstęp jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali dla wszystkich Mam wiele atrakcji.

 

W najbliższą sobotę klerycy V roku naszego seminarium przyjmą Święcenia Diakonatu. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

 

Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu (28 maja 2017) wyrusza piesza pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Wyjście z kościoła parafialnego w Wojkowicach - Żychcicach o godz. 7:15.

 

Za wszystkie ofiary składane w naszym kościele wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.Ogłoszenia inne

 

Lednica: Dnia 03 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się tradycyjne spotkanie młodych. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem "Idź i kochaj". Szczegóły na stronie internetowej http://www.lednica2000.pl/lednica2017/

Z naszej diecezji wyjazd organizują między innymi: ks. Szymon Wojciechowski, ks. Łukasz Małkiewicz i ks. Rafał Pietruszka. Można się kontaktować w sprawie wolnych miejsc.

Organizatorzy zwracają się z prośbą by, w miarę możliwości, młodzież przybyła w koszulkach ŚDM.

 

Uroczystość sakramentu święceń

Dnia 27.05.2017 roku o godz. 10:00w par. św. Jana Kantego w Jaworznie alumni V roku naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu. Prosimy o modlitwę w ich intencji, zwłaszcza w czasie rozpoczynających się jutro rekolekcji przygotowujących do przyjęcia sakramentu święceń. Dnia 03.06.2017 o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej będzie miała miejsce uroczystość  święceń prezbiteratu. Pamiętajmy w modlitwach o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

Dzień Strażaka

Dnia 25 maja o godz. 9:30 w Bazylice katedralnej odbędzie się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu oraz Dzień Strażaka. Uroczystej Eucharystii, w obecności 12 pocztów sztandarowych, 2 Kompanii Honorowych oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z kapelanem strażaków  - ks. Stefanem Wyporskim - oraz z Proboszczem Bazyliki katedralnej.

 

Oaza: Rekolekcje wakacyjne Ruchu Światło-Życie.

Ruch Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej zaprasza młodzież do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Są jeszcze wolne miejsca w drugim turnusie:

- młodzież gimnazjalna - 15-31.07 - Łostówka

- młodzież licealna - 15-31.07 - Zbludza

- młodzież gimnazjalna i licealna - 15-31.07 - oaza wędrowna

Szczegóły na stronie http://www.sosnowiec.oaza.pl/articles.php?article_id=418 

Kontakt: e-mail: sekretariat@sosnowiec.oaza.pl

tel. (ks. Andrzej) 514 014 857

 

Zapraszamy również na rekolekcje REDA przeznaczone dla osób dorosłych w Brennej w terminie 14-20 sierpnia 2017. Szczegóły również na stronie internetowej http://www.sosnowiec.oaza.pl/articles.php?article_id=425

 

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia