Jesteśmy żołnierzami Jezusa Chrystusa i, jako tacy, musimy okazywać naszą odwagę w obronie jego i naszej sprawy.  (S 233)


Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

NIEDZIELA I UROCZYSTOŚCI OBOWIĄZKOWE
7.00 - 
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00


W NIEDZIELĘ LIPCA I SIERPNIA - nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30


ZWYKŁE DNI TYGODNIA: 
7.00
18.00

17.00 - W miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik, w zwykłe dni tygodnia, dochodzi jeszcze jedna Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. NABOŻEŃSTWA  STAŁE


Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa

Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed pierwszą Mszą wieczorną 

Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 224281
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2017-06-18Ogłoszenia Parafialne na XI Niedzielę Zwykłą

 18.06.2017

 

Przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie Msza Święta o godz. 18.00 kończyć się będzie procesją Eucharystyczną wokół Kościoła Parafialnego.

 

Pragnę jeszcze raz wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała – a więc wszystkim budowniczym czterech Ołtarzy Eucharystycznych; wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie kościoła i liturgii: Panom niosącym baldachim i asystującym Kapłanom oraz niosącym nagłośnienie; wszystkim asystom, które niosły: Różaniec, sztandary i chorągwie; młodzieży i dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza. Szczególne podziękowania składam naszej lokalnej policji za sprawne zabezpieczenie trasy naszej procesji. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone od budowniczych i ofiarodawców poszczególnych ołtarzy. Msze Św. za ofiarodawców i budowniczych ołtarzy zostaną odprawione: I ołtarza – dzisiaj o godz. 9.00; II ołtarza – 25 czerwca o godz. 9.00; III ołtarza – 02 lipca o godz. 9.00; IV ołtarza – 09 lipca o godz. 9.00;

 

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

 

Dzisiaj:

 - o godz. 13.30 – ostatnie przed wakacjami spotkanie młodzieży przygotowującej się Sakramentu Bierzmowania.

 - o godz. 16.00 – Spotkanie Biblijne Młodzieży.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:

Środa – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi-Zakonnika

Czwartek - Zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała, które rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00 – tej. Po Mszy Świętej procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Liczymy na obecność wszystkich asyst, dzieci pierwszokomunijnych i Służbę Liturgiczną Ołtarza. W związku z zakończeniem Oktawy Bożego Ciała w najbliższy czwartek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 16.00 – 16.30

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy Świętych odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Na Mszę Świętą o godz. 17.00 –tej  zapraszamy dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców: będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwy wakacyjny wypoczynek. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Odpust Parafialny. Uroczysta Msza Odpustowa o godz. 18.00 – tej, po Mszy Świętej Litania do Św. Jana Chrzciciela oraz procesja wokół kościoła. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Gerard Małodobry – Proboszcz Parafii Św. Faustyny w Będzinie. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich uczestników liturgii na skromny poczęstunek na placu kościelnym. Ks. Gerard Małodobry będzie również głosił homilie w niedzielę 25 czerwca – a zbierane w tym dniu ofiary – jako wyraz naszej solidarności - przeznaczone są na budowę kościoła parafialnego Św. Faustyny w Będzinie.

 

Tydzień temu poświęciliśmy nowy konfesjonał, który znajduje się w pomieszczeniu pod chórem – przy wejściu do kościoła. Zaświecone w nim światło oznacza obecność kapłana w konfesjonale; zielone światło nad konfesjonałem oznacza możliwość spowiedzi; światło czerwone oznacza trwająca spowiedź.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone – wszystkim darczyńcom – składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę zakończyli nasi parafianie: śp. Stanisława Liszka i śp. Marek Bielec. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia