OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA   

16.06.2024r.

 

Nabożeństwo Czerwcowe – dzisiaj o godz. 1730 – w zwykłe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej.

 

Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 900, zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która kończy pierwszy rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie jest w Świetlicy Parafialnej.

 

W dniu dzisiejszym Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1530.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

  • Poniedziałek – Uroczystość Św. Br. Alberta Chmielowskiego – Patrona Diecezji Sosnowieckiej  
  • Piątek – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi – Zakonnika

 

Dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie Roku Szkolnego – w czwartek 20 czerwca o godz. 1700.

 

W najbliższą sobotę w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu – o godz. 1200 – obędzie się uroczysty Ingres nowego Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Ks. Bpa Artura Ważnego. Wszyscy diecezjanie są zaproszeni na tą uroczystość.

 

Za tydzień w niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 1100, będziemy przeżywali Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich Ks. dra Donata Manterysa – pierwszego kapłana pochodzącego z naszej parafii. Ks. Donat Manterys był pierwszym Oficjałem Sądu Biskupiego Diecezji Sosnowieckiej a także przez długie lata proboszczem parafii Św. Józefa Rzemieślnika w Sosnowcu.

 

Zbliżamy się do Uroczystości Narodzin Św. Jana Chrzciciela – Patrona naszej parafii. Mszy Świętej Odpustowej, w dniu 24 czerwca o godz. 1800 będzie przewodniczył i słowo wygłosi Ks. Konrad Kościk – długoletni Rektor Sosnowieckiego Seminarium a obecnie Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, za ofiary składane na parafialne konto, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać!