OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022r.

 

 

Nabożeństwo Majowe dzisiaj o godz. 1730, w zwykłe dni maja po Mszy Świętej wieczornej.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Wtorek - Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

CzwartekWspomnienie Św. Filipa Nereusza – Kapłana. Jest to również Dzień Matki.

 

W najbliższy czwartek wypada 1 rocznica poświęcenia Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, której dokonał 26 maja 2021 roku Ordynariusz naszej Diecezji Ks. Bp Grzegorz Kaszak. O tego dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa codziennie - od poniedziałku do soboty – w godzinach od 730 - 1800. Zachęcamy do osobistej modlitwy adoracyjnej.  

 

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę odmawiać będziemy podczas nabożeństwa majowego.

 

W sobotę 28 maja o godz. 1000 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie, klerycy V roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji, przyjmą Święcenia Diakonatu. Wszystkich kandydatów do święceń otoczmy serdeczną modlitwą. 

 

Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla osób dorosłych, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.   

 

Na XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, które będzie miało miejsce w dniu 4 czerwca, zapisujemy się w parafia św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej.

 

Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku wypada w dniu 16 czerwca. Po dwuletniej przerwie wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii - tradycyjną trasą. Już dzisiaj zwracam się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych w tradycyjnych miejscach. W dniu Uroczystości Bożego Ciała, na Mszy Świętej o godz. 900, po której wyruszy procesja, Ks. Bp Piotr Skucha udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

Za wszsytkie ofiary, składane w naszym kościele, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać!

 

W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyła nasza parafianka: śp. Elżbieta Wielgus. Wieczny odpoczynek….