OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019r  

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 

 

Przeżywamy ostatni dzień rekolekcji adwentowych, które prowadzi Ks. Janusz Witkowski. W dniu dzisiejszym:

  • Po Mszy Świętej o godz. 9.00 – tej spotkanie i zmiana Tajemnic Róży Różańcowej.
  • Na Mszy świętej o godz. 1100 poświęcimy książeczki i medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. Bezpośrednio po tej Mszy świętej – ponieważ wypada Godzina Łaski związana z dzisiejszą uroczystością - przed Najświętszym Sakramentem odmówimy 1 dziesiątkę Różańca, Litanię o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz Akt Oddania ułożony przez Sługę Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  • Po raz XIX wspieramy modlitwą i darami materialnymi Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce zbieramy ofiary do puszek na ten cel.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Piątek – Wspomnienie Św. Łucji Dziewicy i Męczennicy

Sobota – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża

 

W najbliższą sobotę nasza parafia będzie przeżywała Sztafetę Powołaniową. Celem tej inicjatywy jest modlitewna troska, by nie zabrakło nam kapłanów. O godz. 1700 zapraszamy na modlitwę o nowe powołania kapłańskie do naszego seminarium.  

 

Za tydzień w niedzielę o godz. 1000 będzie spotkanie i katecheza dla najstarszej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

 

Są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz tradycyjne świece Caritas, poprzez które włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – przeżywane w tym roku pod hasłem: ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ. Ofiara za małą świecę wynosi - 6,00, za dużą - 15,00. Nabywając świece wspieramy także dzieci w Wenezueli, która od dłuższego czasu pogrążona jest w kryzysie humanitarnym.

 

Pragniemy przypomnieć, że na tegorocznej Pasterce będziemy gościli w naszej parafii Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka – Ordynariusza naszej diecezji - który podczas liturgii poświęci nowy krzyż, obrazy i chrzcielnicę. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej Pasterce.

 

Towarzystwo Przyjaciół Będzina zaprasza na XVI Będzińską Wigilię, która odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godz. 1530 u stóp kościoła na Syberce.

Za wszystkie ofiary, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Marek Prosałek, śp. Zbigniew Koba oraz śp. Jerzy Dzijak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….    

więcej