Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą  

23.06.2019

 

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski na zakończenie dzisiejszej Mszy Świętej śpiewamy Suplikacje – modlitwę przebłagalną i ekspiacyjną za akty świętokradztwa i profanacji Mszy Świętej, Eucharystii i Obrazu Matki Bożej - jakie w ostatnim czasie miały miejsce w naszej Ojczyźnie. Pragnę w tym miejscu poinformować, że w ubiegłym tygodniu dokonano włamania do naszego kościoła – złodziej włamał się do skarbony przy świecach wotywnych przed Obrazem Matki Bożej. Choć szkody nie są wielkie – to jednak sam fakt, że coś takiego miało miejsce bardzo niepokoi. Włamanie i kradzież miały miejsce w godzinach przedpołudniowych. Sprawa została zgłoszona do organów ścigania i trwa w tej sprawie śledztwo. 

 

Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 17.30.

 

W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:

Poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – Patrona naszej parafii. Sumie odpustowej, którą odbędzie się o godz. 1800 przewodniczył będzie i słowo wygłosi Ks. dr Michał Borda – Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej diecezji. Uroczysta liturgię ubogaci katedralny chór „Lutnia” z Sosnowca. Po Mszy Świętej wszystkich parafian zapraszamy na poczęstunek na placu kościelnym.

Czwartek o godz. 1800 zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej procesja do czterech ołtarzy eucharystycznych wokół kościoła. Na procesję zapraszamy asysty oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Msze Święte w intencji budowniczych i ofiarodawców ołtarzy eucharystycznych będą odprawione: z I ołtarza – dzisiaj o godz. 900; z II ołtarza – w niedzielę 30 czerwca o godz. 900; z III ołtarza – w niedzielę 7 lipca o godz. 900 ; z IV ołtarza – w niedzielę 14 lipca o godz. 700. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować za piękne przygotowanie Ołtarzy Eucharystycznych oraz zaangażowanie podczas procesji. Dziękuję więc wszystkim asystom męskim i żeńskim, dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Panem Jezusem, ministrantom, lektorom, panu Organiście, naszej Powiatowej Policji i wszystkim parafianom, którzy swoją obecnością złożyli świadectwo wiary.     

Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

 

Dobiega końca peregrynacja figury Św. Józefa do rodzin naszej parafii. Figurę przyjęło blisko 90 rodzin. Kto nie otrzymał kartki na wpisanie swoich intencji proszę o zgłaszanie się do zakrystii. Są jeszcze do nabycia małe, pamiątkowe, gipsowe figurki Św. Józefa w cenie 20 zł.

 

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 1100, dziękujemy Ks. Tadeuszowi za blisko 2 lata posługi kapłańskiej w naszej parafii. Ks. Tadeusza został mianowany proboszczem parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach. Życzymy mu przede wszystkim Bożego błogosławieństwa  na nowej placówce posługi kapłańskiej.

 

Rozpoczęliśmy czas wakacji. Od niedzieli 30 czerwca - nie będzie Mszy Świętej o 12.30 – tak będzie przez całe wakacje.

 

Przypominamy, że na ścianie obok konfesjonału, przy wejściu na chór, znajduje się prezentacja nowej aranżacji prezbiterium, kaplicy bocznej oraz chrzcielnicy naszego kościoła parafialnego. Projekt został zaakceptowany przez Księdza Biskupa Ordynariusza oraz przez Komisję Sztuki Sakralnej naszej diecezji. Na filarze znajduję się skrzynka, do której można składać ofiary na realizację tego projektu. Pragnę już dzisiaj serdecznie podziękować za ofiary, które już otrzymaliśmy na to przedsięwzięcie, za ofiary od ofiarodawców z poszczególnych Ołtarzy Bożego Ciała jak również za ofiary dzisiaj złożone – Bóg Zapłać. Składam również podziękowanie za ofiarowanie nowych dzwonków dla ministrantów – Bóg Zapłać.    

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Wiesława Grzelak oraz śp. Adam Wojtoń. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

więcej