Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

16.09.2018

 

I Komunia Święta: W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 –tej (po Mszy Świętej dla dzieci) – odbędzie się pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu I Komunii Świętej. Obecność rodziców jest obowiązkowa.

 

W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:

WTOREK – Święto Św. Stanisława Kostki Patrona Polski

CZWARTEK – Wsp. Św. Andrzeja i Towarzyszy Męczenników Koreańskich

PIĄTEK – Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

 

Zapraszamy na Mszę Świętą wotywną do Św. Józefa w środę o godz. 18.00- tej.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.00

 

W najbliższy piątek o godz. 18.00 – Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.30.

 

Od jutra, po wakacyjnej przerwie, czynna już będzie nasza Parafialna Świetlica Arka.

 

Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła zaprasza na przedstawienie pt. „Ja to widzę w kolorze płomienia” – świat według Hanny Chrzanowskiej, które odbędzie się 25 września 2018 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Muza. Wejściówki w cenie 20 zł. są do nabycia w zakrystii - do środy włącznie.

 

22 września organizowany jest na kurs Co zrobiłby Jezus? 24h/24h naszego życia to czas, w którym mamy żyć Ewangelią. W realiach naszej codzienności nie zawsze jednak nią się kierujemy. Dlatego warto zatrzymać się i postawić sobie pytanie: Co zrobiłby Jezus, stając w realiach twojego życia, spotykając osoby, które ty spotykasz, borykając się z problemami, z którymi ty się borykasz. Jeśli szukasz odpowiedzi, jak żyć Ewangelią i wygrać życie, to kurs Co zrobiłby Jezus? jest właśnie dla ciebie. Informacje i zapisy na stronie www.PrzyjacieleJezusa.org

 

Szlachetna Paczka zaprasza osoby, które pragną zostać wolontariuszami kolejnej edycji realizowanego przez siebie dzieła miłosierdzia. Szczegółowe informacje znajdują się na www.superw.pl. Zgłoszenia do 30 września br.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone serdeczne dziękujemy - Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie śp. Stanisława Kras oraz śp. Leszek Wójtowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

więcej