Ogłoszenia Parafialne na XI Niedzielę Zwykłą – 13.06.2021

 

Nabożeństwo Czerwcowe codziennie po Mszy świętej wieczornej, w niedzielę o godz. 1730.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 900 spotkanie i zmiana tajemnic Róży Różańcowej.

 

W Liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Poniedziałek – Wspomnienie Bł. Michała Kozala Bpa i Męczennika. W tym dniu przypada 51. rocznica Święceń kapłańskich ks. bpa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszej osobistej modlitwie.  

Czwartek – Uroczystość Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika i Głównego Patrona naszej diecezji.

 

Zniesienie dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej. Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

 

W związku z nowymi przepisami epidemiczno sanitarnymi od 12 czerwca w kościele liczba osób nie może przekraczać 50 procent wszystkich miejsc przy zachowaniu obowiązujących odległości ( do limitu nie wlicza się osób sprawujących kult religijny). Natomiast od 26 czerwca limit zostanie zwiększony do 75 procent wszystkich miejsc. W praktyce oznacza to, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać do 125 osób.

 

W związku ze zwiększeniem limitu osób proszę, aby od jutra, tradycyjny Różaniec przed Mszą Świętą wieczorną, odmawiany był w Kaplicy Adoracji.

 

W związku z okrągłą, setną rocznicą zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podjęliśmy decyzję o ustawieniu figury Najświętszego Serca Pana Jezusa za kościołem, przy zewnętrznej ścianie prezbiterium. Figura  wysokości 172 cm już została zamówiona – jej wzór znajduje się na tablicy ogłoszeń. Jeśli ktoś miałby życzenie finansowo wspomóc ten cel, ofiary można składać do skrzynki na filarze kościoła. Zwracamy się także z prośbą o podpowiedź: kto (jaka firma) mógłby wykonać fundament i postument pod figurę.

 

W przyszłym roku w naszej diecezji odbędzie peregrynacja krzyża przy którym modlił się św. Jan Paweł II podczas drogi krzyżowej 25 marca 2005 roku. Peregrynacja potrwa od 2 marca 2022 roku do końca października. W naszej parafii peregrynację Krzyża będziemy przeżywać w dniach 24/25 października 2022r. 

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, za ofiary składane na parafialne konto, jak również za ofiary już złożone na Figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.

 

W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Teresa Piotrowska oraz śp. Oliwer Wieczorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

więcej