Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu

18.03.2018

Przeżywamy już V niedzielę Wielkiego Postu – zgodnie z tradycją od dzisiaj zasłania się w kościołach krzyże. Rozpoczynamy tym samym w liturgii okres pasyjny. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej wieczornej ostatni dzień Nowenny do Św. Józefa, przed jutrzejszą uroczystością.

Również dzisiaj o godz. 19.00 – Katecheza przygotowująca do Bierzmowania dla osób dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu niedzielna Msza Święta o godz. 18.00 jest bez homilii. Osoby w niej uczestniczące powinny wysłuchać kazania pasyjnego.

 

Jutro przypada dzień 19 marcaUroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00. Będziemy na niej gościć Diecezjalną Grupę Św. Józefa. Po Mszy Świętej dokonamy aktu zawierzenia parafii pod opiekę Św. Józefa. W tym dniu Kancelaria parafialna oraz parafialny punkt Caritas będą nieczynne!

 

Droga Krzyżowa w piątek:

  • dla dzieci o godz. 16.30
  • dla dorosłych o godz. 17.15.

 

Spotkanie scholki dziecięcej w piątek po drodze krzyżowej dla dzieci. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30.

 

Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową - na Liturgię Mszy Świętej tradycyjnie przynosimy Palmy - na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu:

  • Spotkanie Biblijne Młodzieży o godz. 15.30
  • Spotkanie i Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 19.00.

 

Noc Konfesjonałów. Już dzisiaj informujemy, że w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w godzinach od 20.00 do 6.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie - odbędzie się akcja duszpasterska „Noc konfesjonałów”. W atmosferze Adoracji Najświętszego Sakramentu sprawowany będzie sakrament pokuty i pojednania.

 

Chlebki Miłości. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową będzie można nabyć Chlebki Miłości – rozprowadzane przez naszą Caritas Sosnowiecką. Nabyty Chlebek jest symbolem miłości bliźniego - Kosztuje 5 zł. Jednak kupując ten chleb dajemy jeszcze dwa chleby dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. Warto więc nabyć ten mały Chlebek Miłości! W Wielką Sobotę można przynieść go w koszyczku ze święconką, a w Wielkanocny Poranek - podzielić się nim z bliskimi.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone  - serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.

więcej