OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.02.2019

Nieszpory niedzielne - dzisiaj o godz. 17.30.

 

W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:

Piątek – Święto Katedry Św. Piotra Apostoła

Sobota – Wspomnienie Św. Polikarpa Biskupa i Męczennika

 

Bierzmowanie: Po feriach – w poniedziałek 25 lutego o godz. 18.30 – zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży z najmłodszej grupy, która w tym roku szkolnym rozpoczęła przygotowanie do Bierzmowania.

 

Peregrynacja: W związku z Peregrynacją Figury Św. Józefa do rodzin naszej parafii – którą rozpoczniemy w dniu Uroczystości Św. Józefa Oblubieńca NMP (19 marca 2019) - na stoliku przy wyjściu z kościoła przygotowana jest lista peregrynacji. Rodziny, które pragną przyjąć Figurę Św. Józefa do swego domu, wpisują pod konkretną datą swoje imię i nazwisko – podobnie jak podczas peregrynacji figury fatimskiej.   

 

Zbiórka elektrośmieci. Po raz kolejny zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, inne). Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym od najbliższej środy (20 lutego) do soboty (23 lutego) – do godz. 10.30 włącznie. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz przeznaczone będą na wparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie – „Wyprawka dla dzieci”. Pozwolą także wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół Katolickie na całym świecie.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne  Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Jan Kaps, śp. Wanda Olejek i śp. Domicella Stanek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

więcej