OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

I NIEDZIELA ADWENTU - 03.12.2023r.   

 

Okresem Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Z racji I niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy Świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

 

Spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych- dzisiaj o godz. 1900.

 

Od jutra zapraszamy na Msze Święte Roratnie, które będą sprawowane w zwykłe dni tygodnia o godz. 1800. Dzieci prosimy, aby na Roraty przynosiły lampiony oraz karteczki z imieniem i nazwiskiem, konieczne do wylosowania figurki Dzieciątka Jezus, którą będą mogły zabrać na jeden dzień do domu i wraz z całą rodziną przy niej się pomodlić. W dniu jutrzejszym dzieci otrzymają planszę a po każdych Roratach naklejki. Po Świętach tradycyjnie podsumujemy uczestnictwo dzieci w Roratach.

 

Są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz tradycyjne świece Caritas, poprzez które możemy się włączyć w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - w tym roku organizowane pod hasłem: MIŁOSIERDZIE JEST JEDNO. Ta zapalona na wigilijnym stole świeca jest symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Dzięki tej akcji corocznie dożywiane jest tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, organizowana jest pomoc edukacyjna oraz letni wypoczynek. W tym roku 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z Ameryki Południowej. Ofiary za świece wynoszą: mała świeca – 9 zł. i duża świeca – 20 zł.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

    PoniedziałekWspomnienie Św. Barbary Dziewicy i Męczennicy

    ŚrodaWspomnienie Św. Mikołaja Biskupa

    I CzwartekWspomnienie Św. Ambrożego. Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 1700 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    PiątekUroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 1200 zapraszamy na Godzinę Łaski. Matka Boża, podczas objawień w Montichiari we Włoszech, powiedziała, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia a dusze zatwardziałe znów staną się wierne i miłujące Boga. W dniu uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W piątek dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1700, podczas której poświęcimy książeczki i medaliki. Mszę nie przynosimy lampionów. 

 

Również w piątek, Mszą Świętą wieczorną, rozpoczniemy trwające do niedzieli, Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Paweł Nowak – Penitencjarz oraz Misjonarz Miłosierdzia naszej diecezji. W sobotę Msze Święte rekolekcyjne o godz. 900 i 1800. Spowiedź w sobotę od godz. 800 i po południu od godz. 1700.

 

Za tydzień w niedzielę:

  • Po Mszy Świętej o godz. 900, spotkanie i zmiana tajemnic Róży Różańcowej.
  • Przed kościołami w Polsce będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

Akcja Katolicka zaprasza do przedświątecznej akcji miłosierdzia pod hasłem: 1 KILOGRAM. Produkty żywnościowe, chemii gospodarczej oraz higieniczne dla ubogich można składać do wystawionego w kościele kosza.

 

Za złożone dzisiaj ofiary, za ofiary składane na parafialne konto – wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać!

  

więcej