Ogłoszenia Parafialne - XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021

 

Przeżywamy dzisiaj Dzień Migranta i Uchodźcy a także Niedzielę Dominicantes - liczymy wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię Świętą.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

PoniedziałekWspomnienie Św. Wincentego a Paulo

WtorekWspomnienie Św. Wacława

ŚrodaŚwięto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – jest to dzień imienin Ks. Rafała. Intencja imieninowa będzie odprawiona na Mszy Świętej o godz. 1800   

CzwartekWspomnienie Św. Hieronima

PiątekWspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – jest to również I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu głównym kościoła rozpocznie się o godz. 1500. Zachęcamy wszystkich parafian do pierwszo piątkowej spowiedzi sakramentalnej. Kapłani do chorych udadzą się od godz. 900 - po wcześniejszym zgłoszeniu.

W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 1730. Na nabożeństwo zapraszamy dzieci i młodzież. Dzieci otrzymają okolicznościową wyklejankę, potwierdzającą ich obecność na Różańcu i przygotowującą na koniec miesiąca miłą niespodziankę. Przypominamy, że za odmówienie Różańca w kościele, w domu lub pobożnym stowarzyszeniu, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Warunkiem jest jednak odmówienie pięciu dziesiątek w sposób ciągły i rozważanie różańcowych tajemnic.

SobotaWspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – jest to również I sobota miesiąca. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 1700 od modlitw wynagradzających. O godz. 1730 odmówimy Różaniec w intencjach zapisanych w Księdze Intencji Fatimskich. Po Mszy Świętej wieczornej tradycyjna procesja fatimska.

 

I Komunia Święta: W niedzielę 3 października o godz. 1900 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na zbiórkę lektorów, ministrantów i kandydatów.

 

Przedpremierowy pokaz filmu FATIMA dla Diecezji Sosnowieckiej odbędzie się 27 września 2021r. w kinie HELIOS w Sosnowcu o godz. 1900. Bilety w cenie 13 zł. nabywamy przed seansem w kasie kina.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończył nasz parafianin: śp. Edward Kaczorowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……..

więcej