Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19.11.2017

Przeżywamy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek pragnie, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…)” W ramach obchodów tego dnia Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza wszystkich w do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych w swojej parafii. Tytki – to papierowe torby, które można zabrać do domu i wypełnić ją żywnością lub artykułami chemicznymi. Wypełnione Tytki przynosimy do parafii do 26 listopada. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim z terenu parafii. Niestety przygotowane przez Caritas Tytki bardzo szybko się rozeszły - dlatego osoby, które pragną przynieść paczkę z żywnością lub ze środkami higienicznymi mogą to uczynić, używając zwykłej reklamówki lub kartonu.

Dzisiaj O godz. 19.00 – Katecheza przygotowująca do Bierzmowania dla osób dorosłych.

        

W liturgii w tym tygodniu będziemy obchodzić:

PONIEDZIAŁEK Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego – Patrona Diecezji Sosnowieckiej

WTOREK - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

ŚRODA –Wspomnienie Św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy 

PIĄTEK –Wspomnienie Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy Męczenników

Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziele kończącego się roku liturgicznego. Od piątku trwamy w nowennie przygotowującej nas do tej uroczystości. Nowenna odbywa się codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Jest ona nawiązaniem do ubiegłorocznego jubileuszowego aktu przyjęcia Pana Jezusa za Króla i Pana naszej Ojczyzny. W najbliższą niedzielę uroczyście odnowimy ten akt na zakończenie każdej Mszy Świętej.

I Komunia Święta:

  • W piątek 24 listopada, o godz. 18.45 - na świetlicy parafialnej spotkanie dla rodziców dotyczące strojów pierwszokomunijnych.
  • W niedzielę 26 listopada - o godz. 19.00 spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

W najbliższą niedzielę – 26 listopada – Biblijne Spotkanie Młodzieży o godz. 16.00

Zbiórka elektrośmieci. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, inne). Zbiórka będzie miała miejsce na placu kościelnym od 27 listopada do 1 grudnia – do godz. 13.00 włącznie. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół Katolickie w Polsce i na całym świecie.

W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zebraliśmy kwotę 687 zł. Wszystkim ofiarodawcom - za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.

 

Komunikat dotyczący obchodów rocznicy proklamacji

Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

W ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Chodzi o podjęcie dzieła intronizacji Jezusa, którego realizacja domaga się solidnej pracy nad sobą i pracy apostolskiej, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas.

Dlatego w rocznicę proklamacji Aktu dobrze będzie uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Budząc w sobie wolę ich podjęcia w życiu, trzeba też prosić Pana Boga o wsparcie. Konkretnym tego wyrazem niech będzie odmawianie w naszych domach i parafiach, przez kolejne dziewięć dni, począwszy od piątku 17 listopada, nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu.

Najważniejszym wydarzeniem obchodów rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu będzie odnowienie go w naszych świątyniach i kaplicach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada br. Niech będzie to dla nas dzień ponownego wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach.

Wcześniej zapraszamy wszystkich na ogólnopolskie obchody rocznicowe. Odbędą się one w dniach 17-19 listopada, w Krakowie-Łagiewnikach. Program obchodów, załączony do niniejszego komunikatu, przewiduje: codzienną Eucharystię, czuwania modlitewne, spotkanie formacyjne i dyskusję panelową. Odnowienie Aktu zostanie dokonane w niedzielę 19 listopada w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Poprzedzi je nabożeństwo do Ducha Świętego w Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Droga Krzyżowa podczas przejścia do Bazyliki. Wszystko zwieńczy uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Bądźmy razem w tych ważnych chwilach, zjednoczeni na modlitwie.

Duszpasterzy proszę o przewodzenie wszystkiemu.

Bp Stanisław Jamrozek,

Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych

 

 

 

 

Zaproszenie na koncert Piotra Rubika

„Polska dla Świata – solidarni z ofiarami wojny”

Każdego dnia życie chrześcijan w Syrii jest poważnie zagrożone z powodu panującej wojny i nasilających się ataków na zamieszkałe przez nich miejscowości.

Aby przyczynić się do poprawy sytuacji na Bliskim Wschodzie, Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oraz Caritas Polska podjęli wspólną inicjatywę pod nazwą „Polska dla Świata-solidarni z ofiarami wojny”, której celem jest uwrażliwienie polskiego społeczeństwa na biedę oraz trudną sytuację osób zmagających się z ciężarem wojny.

Projekt otrzymał aprobatę i błogosławieństwo Papieża Franciszka. Inicjatywa obejmuje organizację kilkunastu koncertów charytatywnych Oratorium Prześladowanych „Z powodu Mojego Imienia”, będących  wspólnym dziełem Piotra Rubika i Zbigniewa Książka.

Zapraszamy do udziału w koncercie charytatywnym

 24 listopada br. w Katowicach- Spodku.

Cegiełki na koncert charytatywny są dostępne w siedzibie Caritas Diecezji Sosnowieckiej przy ul. Korczaka 5 w Sosnowcu. Cena cegiełki 35 zł. Ilość ograniczona. Dochód z cegiełek przeznaczony będzie na odbudowę szkoły w Homs, aby umożliwić 1500 dzieciom syryjskim dostęp do edukacji, co jest niezwykle ważne dla przyszłości narodu Syryjskiego.

więcej