Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 18.11.2018

 

Obchodzimy dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczone jest Orędzie Papieża Franciszka na to wydarzenie. Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”. Akcja trwa do niedzieli 25 listopada i polega na wsparciu najbardziej potrzebujących parafian artykułami spożywczymi i higienicznymi. Artykuły można składać do przygotowanego kosza pod obrazem Matki Bożej.

 

Przeżywamy także dzisiaj niedzielę seminaryjną – niestety tym razem bez kleryków – ponieważ jest ich coraz mniej. Na stronie internetowej naszej parafii zamieszczony jest list Księdza Rektora a zbierane dzisiaj ofiary, tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Seminarium Diecezji Sosnowieckiej.  

 

Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 9.00–tej, spotkanie dla średniej grupy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – grupy Św. Stanisława Kostki.

 

Nieszpory Niedzielne – dzisiaj o godz. 17.30

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Wtorek – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego – Patrona naszej diecezji  

 Środa  - Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

 Czwartek - Wspomnienie Św. Cecylii - Dziewicy i Męczennicy

 Sobota - Wspomnienie Św. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy Męczenników

 

Za tydzień będziemy przeżywali już ostatnią niedzielę kończącego się starego roku liturgicznego – w tradycji Kościoła jest to dzień Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Od jutra do najbliższej niedzieli włącznie, na zakończenie Mszy Świętej, będziemy odmawiali litanię do Jezusa Chrystusa Króla.

 

W niedzielę 25 listopada:

  • O godz. 10.00 - tej spotkanie dla najstarszej grupy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania
  • O godz. 15.00 - tej spotkanie biblijne

 

Wszystkim ofiarodawcom - za złożone dzisiaj ofiary - składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

Swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie śp. Danuta Huptyś oraz śp. Elżbieta Maj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

więcej