OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11.08.2019r.

 

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 – spotkanie i zmiana Tajemnic Róży Różańcowej.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:

Środa – Wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbe – Kapłana i Męczennika

Czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu porządek Mszy Św. jest taki jak w niedzielę. Po Mszach Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Sobota – Wspomnienie Św. Jacka - Prezbitera 

 

W zakrystii możemy otrzymać kartę zgłoszeniową na tradycyjną Pielgrzymkę Zagłębiowską, która wyrusza z Będzina 23 sierpnia. Koszt pielgrzymki wynosi 50 zł. Jest możliwość rezerwacji noclegu w Częstochowie z 25 na 26 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę trwają do poniedziałku 19 sierpnia. We wtorek 20 sierpnia o godz. 1800 odbędzie się Msza Święta na Ksawerze dla wszystkich pielgrzymów. Po Mszy Świętej spotkanie przed pielgrzymkowe.

 

Na parkingu kościelnym znajdują dwa kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża, do których można wrzucać niepotrzebną odzież, obuwie a także pościel i pluszowe zabawki.

 

Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia prac związanych z nową aranżacją prezbiterium kościoła. Czeka nas naprawa ściany prezbiterium, na której są liczne pęknięcia a także inne prace, które muszą być wykonane przed malowaniem, które rozpoczniemy w pierwszych dniach września. Na przełomie września i października będą wykonywane już prace kamieniarskie, montowany nowy krzyż, obrazy – zgodnie z projektem. Tabernakulum, mozaika i Monstrancja w kaplicy bocznej będą wykonane w następnym roku.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, za ofiary na wykonanie nowego prezbiterium - wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

więcej