Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13.10.2019r.

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie, chodźmy. Przed Kościołami w całej Polsce zbieramy ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

  • Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 900 - spotkanie i zmiana tajemnic Róży Różańcowej.

 

Nabożeństwo Różańcowe - codziennie o godz. 1715. Za pobożne odmówienie różańca, połączone z rozważaniem tajemnic, można uzyskać odpust zupełny.

 

W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:

WTOREK – Wspomnienie Św. Teresy od Jezusa Dziewicy i Dr Kościoła. We wtorek obchodzimy również Dzień Dziecka Utraconego. Szczególnej modlitwie polecamy rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

ŚRODA – Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

CZWARTEK – Wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego Bpa i Męczennika

PIĄTEK – Wspomnienie Św. Łukasza Ewangelisty

  

W najbliższy poniedziałek o godz. 1600 zapraszamy na spotkanie seniorów.

 

W sobotę 19 października około godz.  1845 – po zakończeniu spotkania z panią szyjącą stroje komunijne – spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

W najbliższą niedzielę 20 października będziemy przeżywali niedzielę Dominicantes – tradycyjnie liczymy wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej. Z racji  Niedzieli Misyjnej zbierane ofiary będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

  • O godz. 1000 spotkanie najstarszej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

 

Zbliżamy się do miesiąca listopada. W zakrystii przyjmujemy tradycyjne wypominki za bliskich zmarłych: jednorazowe na cmentarzu, oktawalne oraz roczne. Podczas wypominek rocznych będziemy się modlić za zmarłych przed Mszą Świętą o godz. 7.00, 9.00 i 11.00.

 

Od października br. nasza parafia objęła opieką finansową kolejne 2 syryjskie rodziny – w ramach akcji Caritas Polska: Rodzina Rodzinie. Od 2016 roku objęliśmy opieką już 23 syryjskie rodziny. Pomoc polega na comiesięcznych wpłatach w wysokości 510 zł dla na utrzymanie jednej rodziny. Wszystkich, którzy pragną włączyć się do tego dzieła miłosierdzia zapraszamy do zakrystii. Wszystkim, którzy do tej pory wspierali i wciąż uczestniczą w tej akcji serdecznie dziękujemy.

 

W najbliższy wtorek będziemy zawieszać nowy Krzyż, nowe obrazy a także uzupełniać brakujące elementy nowej chrzcielnicy.  

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, za ofiary na renowację naszego kościoła - wszystkim ofiarodawcom - składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Stefania Marczewska oraz śp. Stanisław Ochenduszka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….  

więcej