OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26.03.2023r.

 

Zgodnie z tradycją w V Niedzielę Wielkiego Postu zasłania się w kościołach krzyże - tym samym rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny.

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - dzisiaj o godz. 1715

Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 1630 i dorosłych o godz. 1715.

 

W tym tygodniu – od wtorku do czwartku – odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkół znajdujących się na terenie naszej parafii. Rekolekcje będzie prowadził O. Roman Westwal – Prowincjał naszego Zgromadzenia. Zwracamy się z prośbą o modlitwę, aby te rekolekcje przyniosły owoc duchowy w ich życiu. W związku z rekolekcjami szkolnymi, we wtorek, środę i czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej będzie się rozpoczynać po południu - od około godz. 1500.

 

Za tydzień w niedzielę:

  • Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień - na liturgię przynosimy palmy. Z racji I niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 1900.

 

W Pierwszą Sobotę miesiąca przypadającą w tym tygodniu - Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy o godz. 1700.

 

Msza Święta w intencji Dusz Cierpiących w Czyśćcu – od ofiarodawców z naszej parafii – będzie sprawowana w sobotę 1 kwietnia o godz. 1800

 

W niedzielę 2 kwietnia - na Placu Papieskim w Sosnowcu - odbędzie się spotkanie modlitewne, które ma na celu wyrazić naszą jedność i przywiązanie do Św. Jana Pawła II oraz jego nauczania. Spotkanie na Placu Papieskim rozpocznie się o godz. 1930. Wcześniej - godz. 1800 – Ks. Biskup Grzegorz Kaszak odprawi Mszę Świętą w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu. Organizatorzy proszą, aby zabrać ze sobą świece.

 

W niedzielę 2 kwietnia, przed naszym kościołem, Fundacja Pro Salute będzie kwestować na Hospicjum Onkologiczne. Celem planowanej zbiórki pieniężnej jest zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla pacjentów.

 

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki do wielkanocnego koszyczka – w cenie 5 zł, paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty – w cenie 8 zł oraz świece procesyjne w cenie – 2 zł.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone - jak również wpływające na parafialne konto - wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.