OGŁOSZENIA PARAFIALNE na  NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 14.04.2019 

Dzisiejszą uroczystością Niedzieli Palmowej rozpoczynamy Wielki Tydzień. O godz. 1730 ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

  • O godz. 9.00 – tej spotkanie i zmiana Tajemnic Róży Różańcowej
  • O godz. 10.00 – tej spotkanie dla najmłodszej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

 

Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. O godz. 1000 w Katedrze Sosnowieckiej, rozpocznie się celebracja Mszy Świętej Krzyżma. Wszyscy kapłani pod przewodnictwem biskupów sprawować będą Eucharystię i odnowią przyrzeczenia składane podczas święceń kapłańskich. Jedyną Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele parafialnym jest Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy i Adoracja do godz. 2200

 

Wielki Piątek jest dniem Męki Pańskiej. Obowiązuje nas post ścisły – spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lżejsze, wszystkie posiłki bezmięsne.

  • Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 800 do 18.00 - tej.
  • O godz. 1500– I dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 1700 Droga Krzyżowa, którą prowadzić będą mężczyźni – prosimy o zgłaszanie się chętnych mężczyzn do niesienia krzyża i prowadzenia rozważań.

Centralnym obchodem liturgicznym tego dnia jest Liturgię Męki Pańskiej, którą rozpoczniemy o godz. 18.00. Ofiary zbierane podczas adoracji Krzyża przeznaczane są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 2015 zapraszamy na Gorzkie Żale – odśpiewamy wszystkie 3 części. Adoracja Pana Jezusa złożonego w Grobie do godz. 2200.  W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie, odbędzie się Noc konfesjonałów. Od godziny 20.00 do 6.00 rano będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania.

 

 

W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800 do 2200.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 900 do 1500 - co pół godziny. O godz. 15.00 – II dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. 

Liturgię Wigilii Paschalnej – rozpoczniemy o godz. 1900. Na liturgię przynosimy świece – paschaliki.

 

 

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600 Msza św. z Procesją Rezurekcyjną. Następne Msze św. odprawiane będą o godz. 900, 1100, 1230 i 1800. O godz. 15.00 – III dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. 

 

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte sprawujemy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 – IV dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Od wtorku Nowenna będzie już po Mszy Świętej wieczornej.

 

W cenie 5 zł. można nabyć Chlebki Miłości – poprzez ktore wspieramy najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. W Wielką Sobotę można przynieść go w koszyczku ze święconką, a w Wielkanoc podzielić się nim z bliskimi.

 

Wielkopostne spotkanie dla osób stanu wolnego: kawalerów i panien, nt. „tylko w Bogu rozwijasz w pełni swoje człowieczeństwo” odbędzie się w Kościele NSPJ w Będzinie w niedzielę 14 kwietnia o g. 19.00.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Serdeczne podziękowania składamy za złożone dary dla ubogich w ramach akcji 1 kilogram oraz za ofiary pieniężne na ten cel. Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończył nasz parafianin śp. Mieczysław Łuszczewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

więcej