Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą    

15.07.2018

 

W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

PONIEDZIAŁEK – Wspomnienie NMP z Góry Karmel. O godz. 18.00 – tej Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz Radio Maryja. 

PIĄTEK – Wspomnienie Bł. Czesława. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

W czwartek tradycyjna Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 

Osoby, które pragną się włączyć w materialną pomoc syryjskim rodzinom, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Na tablicy ogłoszeń znajduje się krótka informacja o rodzinach objętych naszą pomocą.

 

Zachęcamy do wyruszenia na pielgrzymi szlak w pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka młodzieżowa – grupa Zielono Czarna - wyrusza z Będzina w dniach od 8-13 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdują na facebook’u pielgrzymki oraz na tablicy ogłoszeń. W dniach od 23-25 sierpnia wyrusza tradycyjna Pielgrzymka Zagłębiowska. Na tą pielgrzymkę możemy się już zapisywać w zakrystii.

 

Diecezjalna Pielgrzymka Niewiast i Dziewcząt do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się tradycyjnie w czwartek 2 sierpnia br. uroczystą sumą odpustową o godz. 11.00.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Elżbieta Grabowska oraz śp. Edward Król. Zmarła także mama naszej pani kościelnej śp. Czesława Skręt, której pogrzeb odbędzie się w dniu jutrzejszym o godz. 15.00 - tej, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Będzinie - Łagiszy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

więcej