OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV Niedziela Zwykła - 22.11.2020r. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

 

W związku z dzisiejszą uroczystością, na zakończenie Mszy Świętej, przed Najświętszym Sakramentem, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Zbierane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Stolicę Apostolską.

 

W liturgii tygodnia we wtorek będziemy przeżywać wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dunc – Lac i Towarzyszy.

 

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy już okres Adwentu a jednocześnie Nowy Rok Liturgiczny. Po raz XXVII Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kolejny raz będzie można nabyć świece na stół wigilijny, które staną się jednym ze znaków obecności w rodzinie Chrystusa Pana. W symbolu zapalonej wigilijnej świecy jest bowiem dziecko – jeden z najmniejszych braci Chrystusa – według słów: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych Mnieście uczynili. W tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii zatroszczmy się również o naszych bliskich i sąsiadów, którzy z racji wieku czy obawy o swoje zdrowie nie mogą być wspólnie z nami w naszych świątyniach. Zadbajmy, aby i w ich domach zapłonęła świeca wigilijnego dzieła. Niech jej płomień rozpali w nich miłość i nadzieję na lepsze dni. Ofiary za świece wynoszą: mała świeca 7,00 zł. i duża świeca 18,00 zł. Caritas przygotowała również płytę z kolędami, z których dochód przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka! Ofiara za płytę wynosi 3.00 zł. Za tydzień w niedzielę będą już do nabycia świece Caritas, płyty a także poświęcone opłatki na wigilijny stół. Ze względu na limit uczestniczących osób w nabożeństwach w kościele, aby nabyć świece, płyty i opłatki będzie można bezpośrednio przychodzić każdego dnia na plebanię.

 

Bierzmowanie: Prosimy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania – obydwie grupy – aby na email: bierzm.janchrzciciel@gmail.com do końca listopada przesyłali swoje adresy e-mailowe. Jest to konieczne, aby zorganizować spotkanie on-line. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, dopóki nie zmieni się sytuacja pandemiczna, będzie jedno na miesiąc spotkanie on-line we wskazane soboty miesiąca o godz. 1000.

 

I Komunia Święta. W związku z obecną sytuacją, która pociąga za sobą także limit osób znajdujących się w kościele, informujemy rodziców dzieci pierwszokomunijnych, że w najbliższym czasie nie będzie spotkania - natomiast do końca listopada należy dostarczyć wypełnione deklaracje, świadectwa chrztu dzieci (jeśli dziecko było chrzczone poza naszą parafią) oraz wymagane zgody jeśli ktoś pochodzi z innej parafii. Dokumenty – każdy indywidualnie – przekazujemy bezpośrednio księdzu proboszczowi. Została uruchomiona skrzynka pocztowa dla rodziców dzieci pierwszokomunijnyuch, na którą można kierować zapytania oraz z której - po otrzymaniu adresów mailowych - będą rozsyłane bieżące informacje oraz materiały formacyjne, dopóki nie będą możliwe spotkania w kościele. Adres skrzynki pocztowej jest następujący: 1komunia.janchrzciciel@gmail.com

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Władysław Drop. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

 

Odpust za zmarłych!

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy o przywileju uzyskania Odpustu Zupełnego za zmarłych. Odpust możemy zyskać przez cały miesiąc listopad. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą również mogli uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kiedy odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych) lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia”.

 

 

 

więcej