OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.02.2021

W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu, pod hasłem „Żyjmy Eucharystią” obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Przed kościołami w Polsce zbieramy ofiary do puszek na ten cel.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1715.

Droga Krzyżowa dla dorosłych – w piątek o godz. 1715.

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 1600 lub w sobotę o godz. 1600. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą na Drogę Krzyżową według wcześniejszego podziału na grupy. 

W najbliższy czwartek będziemy przezywali w liturgii Święto Św. Kazimierza Królewicza. Jest to również I Czwartek miesiąca - Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W najbliższy I Piątek miesiąca od godz. 1500 zapraszamy na Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością pierwszo piątkowej spowiedzi sakramentalnej. Kapłani udadzą się do chorych tylko na wyraźne wcześniejsze zgłoszenie.

W I Sobota miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy o godz. 1700.

Od jutra rozpoczynamy miesiąc marzec. Zachęcamy wszystkich do codziennej modlitwy do Św. Józefa – są do nabycia modlitewniki do Św. Józefa.

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, za ofiary składane na parafialne konto, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: Anna Bentkowska, której pogrzeb odbędzie  się we wtorek o godz. 12 w naszym kościele parafialnym, a następnie na cmentarzu w Targoszycach.                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

 

Rekolekcje Wielkopostne w TVP3

Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.

Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3.  W czasie pandemii, kiedy dzieci mają utrudniony kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale również mają trudności z uczestniczeniem w życiu Kościoła, szczególnie ważne dla najmłodszych jest spotkanie z Panem Bogiem w telewizyjnych rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje dla dzieci poprowadzi ks. Adam Węgrzyn SDB. Konwencja nauk rekolekcyjnych dla najmłodszych zostanie utrzymana w stylistyce programu „Ziarno”. Pojawi się w nich także Ciocia Ewelina i s. Maria Trukan FMA, która przy pomocy doświadczeń naukowych zachęci dzieci do szukania i rozpoznawania Pana Boga w świecie.

Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3. Trudne sprawy dorastania, brak kontaktu z przyjaciółmi, często samotność i brak wsparcia to tematy, które stały się szczególnie ważne dla młodzieży w okresie pandemii. Młody człowiek często nie wie, gdzie szukać wsparcia. Dlatego Redakcja katolicka przygotowuje rekolekcje właśnie dla młodzieży. Cykl trzech spotkań wielkopostnych, opartych na czytaniach z Pisma Świętego, poprowadzi o. Lech Dorobczyński OFM wraz z twórcami programu młodzieżowego „Studio Raban” – Pauliną Worożbit oraz Michałem „Paxem” Bukowskim.

Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3. Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Człowiek zatroskany, człowiek znękany, samotny, często odpowiedź na dręczące go pytania, otrzymuje właśnie podczas rekolekcji. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Wychodząc naprzeciw wielkiemu zapotrzebowaniu na Słowo Boże, Redakcja katolicka przygotowuje cykl trzech spotkań rekolekcyjnych, które poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak.

Każda seria rekolekcji (dzieci, dorośli, młodzież) odbędzie się w cyklu 3 odcinków, każdy o czasie 23 minut.

Rekolekcje będą również dostępne na VOD (w odpowiednim czasie prześlemy link) oraz w mediach społecznościowych:

Dla dorosłych –  https://www.facebook.com/ziemianiebotvp/

Dla dzieci – https://www.facebook.com/ziarnotvp/

Dla młodzieży – https://www.facebook.com/StudioRabanTVP/

 

więcej